« Ömür Dediğin... | Main | ... »

Comments

Mr. TD

Dün,pazar günü sokakta dolasirken etrafimdaki yaslilarin,birkac tekerlekli sandalyedekilerin günlük yasamda karsilastiklari seyleri düsündüm.Onlar icin saglanan "kolayliklari" gördüm,bunlar ister birkac cm yüksekligindeki kaldirimlar,toplu tasima araclarindaki inme-binme de ki kolayliklar,hatta para cekebilmek icin bankamatiklerin bile belli bir yükseklikte yapilmis olmasi.Sonra toplumun onlara verdigi deger,onlar icin yaptiklari seyler.

Bir toplulugun medeniyet seviyesi kaldirimlarinin yüksekligi ile ters orantiliymis diye okumustum.

Biz bedensel ve zihinsel özürlü insanlarimizi evlere kapanmaya mecbur ediyoruz sanirim.

Simdiye kadar otobüs ya da metroda kac kere tekerlikli sandalya kullanan insan gördünüz,bunu birakin cocuk arabasi ile toplu tasima araclarina binen?Ben acikcasi pek hatirlamiyorum.

Bu dünyada sanirim tek sucu olmayan insanlar onlar,en cok gayret gösteren,toplumdan kabul görmek icin iki kat daha fazla cabalamasi gerekenler de onlar.

Sanirim onlaran alinacak cok ders,dinlenecek cook basari öyküsü var.
Hep söylenen,lafi gecen "Acima duygusunun" kimin kime duymasi gerektigi sanirim burada gayet acik.Ders almasi gerekenler bizleriz.

Hayatin yanyana degil,beraberce yasamak oldugunu gerceklestirebilmek dilegi ile,

slmlar
TD

TugCe

Super...hem konusu hem de resimler. gormek isterdim o sergiyi.

zeynep

Adaşcım : ben de Okan Bayülgen'in sergisine gitmek istiyordum, bir türlü kısmet olmadı. Serdar Bilgili'nin bu çekimi ile ilgili bir belgesel izlemiştim, çok takdir etmiştim, biz de böyle yaratıcı şeyler yapabilsek keşke..
güzel bir hafta dilerim canımcım

zyn₪p

Mr.TD, ne kadar doluymussun bu konuda, ama çokta güzel yazmıssın teşekkürler...belki de asıl engel içimizde ve gercek bu...

Tugcecım, umarım bu sergiyi gezme fırsatın olabilir...

Adaşçığımm, umarım bir gün bizde böyle güzel projelere imza atabiliriz dedin gibi...ve şunu fark ettim ki ben fotoğraflarda insan yüzlerine bakmayı çok seviyormuşum, tıpkı senin güzel fotoğraflarında ki gibi...optum yanaklarından...

güzel 1 hafta diliyorum hepinize, sevgiler...

timur

bazen tek bir fotoğraf bile çok şeyi anlatıyor ...

zyn₪p

Timur merhaba,
çok haklısın, sanırım o yüzden fotoğraflar önemli mesajları bir anda verebilme gücüne sahipler...

The comments to this entry are closed.

z


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

  • Küçük Hikayeler İnternet Sayfalarında yer alan tüm fotoğraflar, hikayeler ve diğer tüm yazıların sahibi Küçük Hikayeler'dir.
    5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun telif haklarına ilişkin hükümlerine göre Küçük Hikayeler'in yazılı izni olmadıkça hiçbir kimse, yayıncı ve kuruluş, eserin tamamını veya bir kısmını yayınlayamaz, çoğaltamaz, alıntı yapamaz.

  • zyn₪p's photos More of zyn₪p's photos